Zabudowy szklane

Zabudowy szklane

Zabudowy szklane to przeszklenia wykonywane głównie w przestrzeni biurowej. Ścianki te mają za zadanie oddzielenie poszczególnych pomieszczeń z zachowaniem jak najlepszej możliwej dźwiękoszczelności. Drzwi mogą być montowane na zawiasach wahadłowych (w opcji z samozamykaczem lub bez) lub w ościeżnicy aluminiowej. Zastosowanie takich ścianek szklanych sprawdza się zarówno w biurach, sklepach, restauracjach, hotelach, ale także w domach. Szeroki wachlarz rożnego rodzaju szkła oraz okuć daje bardzo duże możliwości dostosowania się do indywidualnych oczekiwań klienta.

Powstaje coraz więcej nowoczesnych budynków. Szczególnie w Krakowie obserwujemy tendencje wzrostową. Większość tego typu zabudowań to budynki biurowe. Najczęściej są to budynki korporacji lub dużych firm. Tym samym stają się one miejscem pracy wielu ludzi. Dlatego należy im zagwarantować odpowiednie warunki, w tym celu tworzy się określone przestrzenie. Bardzo popularne do ich wytyczania są zabudowy szklane. Przeszklone ścianki świetnie nadają się do nowoczesnych biur. Jeśli masz inną wizję swojego biura niż klasyczne open space to panele szklane świetnie się do tego nadadzą.

Plusy szklanej zabudowy

Taki rodzaj zabudowy szklanej, ma wiele plusów. Odpowiednio wygłusza dając poczucie prywatności, jednocześnie możliwa jest kontrola pracowników. Oprócz tego każda zabudowa szklana jest atrakcyjna wizualnie. Zwłaszcza teraz gdy w modzie panuje minimalizm, takie ścianki szklane dodają wnętrzu stylu i naprawdę profesjonalnie wyglądają jako obudowa gabinetu.

Do biura i nie tylko

Nie tylko dla biura ale również dla hotelu czy restauracji, wybór paneli szklanych będzie dobrym rozwiązaniem. Oddzielenie recepcji od holu szkłem zawsze dobrze wygląda! Wiedzą o tym właściciele najlepszych hoteli na świecie, którzy od lat wykorzystują panele szklane w aranżacjach wnętrz. A jeśli uważasz, że zabudowy szklane pasują do Twojego domu to nic nie stoi na przeszkodzie aby zamówić je właśnie u nas! Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, masz swój pomysł? Odezwij się do nas a my wdrożymy go w życie!

Znajdziesz nas w Krakowie!

Najlepsze zabudowy szklane z Alpha Glass

Z uwagi na panujące aktualnie minimalistyczne trendy w aranżacji przestrzeni biurowych, rośnie popularność zabudowy szklanej, która daje całkiem szerokie możliwości. Zabudowa taka może być nie tylko transparentna, ale też pięknie wpisywać się w stylistykę pomieszczenia, wnosząc w nie powiew świeżości.

Z zabudowy szklanej ozdobnej korzysta się jednak częściej w budynkach użytku komercyjnego, takich jak hotele lub restauracje, gdzie każdy detal musi być pięknie dograny i cieszyć oko klienta. Jeśli mowa o biurach, stawiamy raczej na rozwiązania praktyczne. Nie wszyscy cenią sobie pracę w przestrzeni typu open space, a ścianki szklane dają pewne poczucie izolacji, zwłaszcza dźwiękowej, jednocześnie nadal umożliwiając kontrolę pracownika.

Ściany szklane nie przytłaczają przestrzeni, co jest szczególnie ważne w mniejszych pomieszczeniach. Świetnie wpisują się w stylistykę nowoczesną, zapewniając w tym samym czasie pewne odizolowanie, niezbędne do skupienia na wykonywanej pracy, a także nie dając poczucia całkowitego odseparowania od współpracowników.

Stosowanie szkła w zabudowie wnętrza to jednak rozwiązanie na miarę aranżacji współczesnej nie tylko w przestrzeniach użytku publicznego czy zawodowego, gdyż rozwiązanie te możesz zastosować także w zaciszu własnego domu. Krakowska firma Alpha Glass zapewnia Ci możliwość dostosowania projektu na miarę Twoich własnych, niepowtarzalnych potrzeb. Do wyboru są nie tylko zabudowy transparentne, lecz także eleganckie motywy ozdobne. Alpha Glass zapewnia Ci możliwość wykonania na szkle dowolnego motywu, zatem jeśli masz już w głowie własną koncepcję – nie wahaj się i wprowadź ją w życie z pomocą zawodowców!

Drzwi oferowane w zabudowie szklanej dostępne są zarówno w ościeżnicy aluminiowej, jak i na zawiasach wahadłowych (dostępne są zarówno opcje z samozamykaniem, jak i bez niego). Zatem dopasuj projekt ścian idealnych do swojego domu, a fachowcom pozostaw resztę!

Niewspomniana jeszcze do tej pory, a bardzo znacząca zaleta szklanych ścianek działowych to ich szybki i łatwy montaż oraz demontaż. Co więcej, nie ma przy tym tak wielkiego bałaganu, jak dzieje się to w przypadku klasycznych ścianek działowych, wymagających wyburzania i stawiania od nowa w razie biurowych przemeblowań. Generuje to oczywiście dodatkowe koszty, a więc można także przy okazji dodać, że szklane ścianki działowe to czysta oszczędność.

Myślisz o profesjonalnej zabudowie szklanej? Znajdująca się w Krakowie firma Alpha Glass to najlepszy wybór w zakresie projektowania i montażu wszelkiego rodzaju szklanych ścian.